Saç Bakım İpuçları

Saçınızı yıkama ve şekillendirme
Hepimiz saçımızı yıkarız – fakat saç yıkamanın en iyi yolunun ne olduğunu hiç merak ettiniz mi? İnsanların önerdiği çeşitli yollar mevcuttur, fakat her unsur sizin kendi ihtiyaçlarınıza bağlıdır.

Örneğin ısıdan zarar görmüş saçların bakımı için, saçınıza tekrar hayat vermek üzere tasarlanmış bir saç bakım programına’ ihtiyacınız vardır.

Veya ’düzenli olarak spor yapıyorsanız’, saçınızı ve saç derinizi her gün ferah ve temiz tutacak farklı bir rutin gereklidir.

Ağırlaşmış veya yağlı saçlar ile başa çıkma
Yağlı saçlar kesinlikle normaldir – hepimiz doğal saç yağları üretiriz. Fakat o yağlar biriktiğinde saçınız yağlı görünebilir ve potansiyel olarak saç derisi problemi ortaya çıkabilir.

Ancak neyse ki doğru şampuan türünü seçmekten saç bakım programınızda bir kaç basit değişikliğe dek bu sorunu halletmenin pek çok yolu vardır.

Her saç tipinin diğerlerinden farklı olması ve farklı bir bakım türü ve ilgi istemesi nedeniyle etnik köken, saçınızın bakımı üzerinde büyük bir etkiye sahiptir.

Saçınız kabarıksa, ’Kafkas ırkına mahsus saçlar için tasarlanan tipik rutin veya ürünlerin’ işe yaramadığını bilirsiniz.

Saç türlerini neyin farklı kıldığını öğrenin ve doğal saçlarınızın keyfini, saçınızın harika görünmesini sağlayan doğru nem oranını almasına yardımcı olmak üzere tasarlanmış rutin ve ürünler ile çıkarmayı öğrenin.

 

Şampuanın nasıl yardımı olabilir?
En iyi şampuanlar, iki görevi yerine getirir :

  • saçınızı kir veya yağı gidermek üzere temizlemek
  • saçınızın yumuşak ve pürüzsüz olmasını sağlamak

Bunun için, yağ ve kiri hapsederek giderecek ve saçınızı temiz tutacak temizleyici etken maddelere ihtiyaç vardır.

Ayrıca, elektriklenme ile mücadele eden ve saçınızın yumuşak ve ipeksi olmasını sağlayan nemlendirici etken maddeleri içerir.

Fakat tüm şampuanlar aynı değildir – ihtiyacınız olan tür saç tipinize ve elde etmek istediğiniz’ görünüme bağlıdır.

 

Saç bakım rutinleri

Kullandığınız şampuanın yanı sıra onu nasıl kullandığınız da önemlidir.

Bu köpürtmek, durulamak ve tekrarlamak kadar basit değldir – hatta, şampuanı saç derisine yaymak ve havluyla kurulamak yoluyla saça zarar vermekten kaçınmaktan çok daha fazlası gereklidir.

İş saç bakım kremine geldiğinde ise, bu tamamen farklı bir süreçtir, kremi saç derisine değil, saç uçlarına yedirmeniz gerekir.

Ayrıca, saçınızın güçlü ve sağlıklı olmasını sağlayabilecek durulanmayan bakım kürleri de mevcuttur.

Bir yanıt yazın

Kullanıcı deneyiminizi iyileştirmek için yasal düzenlemelere uygun çerezler kullanıyoruz. Daha fazla bilgi için tıklayın.