Güncellendi
preloader
savedSakal, birçok erkek için vazgeçilmez doğal aksesuarlardandır. Başlı başına erkeğe bir imaj katan sakalların bakımı da oldukça önemli bir konu olarak karşımıza çıkmaktadır. Sakala doğru bir bakım yapmak, sakalın sağlıklı kalmasını sağlayarak imajınızın da güzel görünmesini sağlar. Peki, sakal bakımı nasıl yapılır?

SAKAL BAKIMI NASIL YAPILIR?

  • Doğru şampuan seçimi. Sakallarınız yıkarken doğru yıkama ürünlerini seçmelisiniz. Saçınızı yıkarken kullandığınız şampuan sakallarınız için iyi olmayabilir. Bunun için piyasada satılan sakal şampuanlarını kullanabilirsiniz.
  • Kepeklenme sorununa dikkat. Saçlarda olduğu gibi sakallarda da görülen kepeklenme sorununa karşı kepek önleyici şampuanları kullanmanızda yarar var.
  • Yumuşaklık ve kolay taranma için saç kremi. Yıkamanızdan sonra sakallarınız zor taranıyor ve şekil almıyorsa saç kremi bu sorununuza iyi gelecektir.
  • Sakal bakım yağları kullanabilirsiniz. İster zeytinyağı, argan yağı gibi doğal ürünleri isterseniz de piyasada satılan sakal bakım yağlarını sakalınızı yıkadıktan sonra kullanabilirsiniz. İlgili sakal bakımı yağları sakallarınıza canlılık katmakla beraber kolay şekil almasını sağlayacaktır.
  • Gün içinde bolca tarayın. Mümkün olduğu sürece gün içerisinde sakallarınızı taramaya özen gösterin. Yanınıza ya da çekmenizde bulundurduğunuz ufak bir tarak ile bunu yapabilirsiniz.
  • Kötü gösteren kılları kesin. Sakal ya da bıyığınızdan haddinden fazla uzayan kıllar olabilir. Sakalınızı güzel bir şekilde taradıktan sonra bir makas yardımıyla bu kılları kesin.

Link